Termometr / miernik temperatury spalania do kominka

45,00 zł
W magazynie
SKU
miernik-temp-voyto

Miernik temperatury spalania pozwala zapobiegać procesowi nadmiernego spalania w kominku, a także zwiększa długość życia i wydajność pieca. Może być użyty w piecach opalanych drewnem, peletem, brykietem i innymi.

Zalety posiadania miernika:

  • Maksymalny czas spalania
  • Ekonomiczne zużywanie paliwa
  • Długa żywotność urządzenia grzewczego 
  • Bezpieczeństwo domu i ludzi
  • Ochrona środowiska

Miernik montujemy na rurze wyprowadzającej spaliny z kominka za pomocą magnesu wbudowanego w tył tarczy. Dla bezpieczeństwa można miernik dodatkowo zamocować za pomocą dołączonej do zestawu śrubki lub drucika. W przypadku gdy temperatura przewodu kominowego znacznie wzrośnie (ponad 420°C), magnes może stracić swoją przyczepność, a miernik spaść.

Tarcza miernika posiada 3 zakresy temperatur, które warunkują działanie pieca - „za niska“, „odpowiednia“ i „za wysoka“.

Zakresy temperatur:

  1. Ponizej 120°C - Temperatura za niska. Może powodować powstawanie dymu, sadzy i kreozotu. Należy zwiększyć ilość doprowadzanego powietrza, bądź opału.
  2. Pomiędzy 120°C a 250°C - Temperatura odpowiednia. Paliwo zostaje w pełni spalone, otrzymane ciepło jest optymalnie rozłożone.
  3. Powyżej 250°C - Temperatura za wysoka. Powoduje nieefektywne spalanie paliwa, straty ciepła i możliwość przegrzania się urządzenia grzewczego i zapalenia się osadów w przewodzie kominowym. Należy zmniejszyć ilość doprowadzanego powietrza i nie dodawać opału.

Zawartość zestawu:

  • Miernik z aluminiową tarczą o średnicy 63mm wraz z magnesem i rączką do zakładania / zdejmowania 
  • Dodatkowa śrubka i drucik montażowy
Więcej informacji
Featured Product Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Termometr / miernik temperatury spalania do kominka
Twoja ocena
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!
Copyright © 2017 Thermosfera. Wszystkie prawa zastrzeżone.